ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Bardak Poşet Çaylar

Poşet çaylar günümüzde pratikliği sayesinde zamandan tasarruf amacıyla sıkça tüketilmektedir. Uzun süren hazırlık aşaması ve demlenme süresi, bulaşık ve temizlik bakımından da zaman alan klasik çay demleme yöntemi yerine, sıcak su ve bardak bulunan her ortamda bardak poşet çay tüketilebilmektedir. Özellikle iş yerleri, şantiyeler, kantinler gibi yerlerde tercih edilmekle birlikte, pratikliği ve kısa sürede hazırlanabilmesiyle evlerde de sıklıkla bardak poşet çay tercih edilmektedir. Bardak poşet çaylarda tüketici zahmete girmeden her an ihtiyacı kadar çayı, birkaç dakika içerisinde hazırlayabilmektedir. Ayrıca karton bardaklar ve plastik veya ahşap kullan at kaşıklar sayesinde bulaşık derdinden de kurtulmaktadır. Poşet çayların içeriğinin zenginleşmesiyle birlikte, klasik siyah çayın yanı sıra yeşil çaylar ve çeşitli bitki çayları da bu yolla tüketilebilmektedir. Bu şekilde herkes tüketebileceği kadar çay hazırlayıp büyük bir israfın ve maddi kaybın da önüne geçebilmektedir. Bardak poşet çayları kısa demleme süreleri ile özellikle iş yaşamında büyük bir zaman kaybının önüne geçmektedir.

Poşet çaylar genel olarak bardak poşet çay ve demlik poşet çay olarak iki sınıfa ayrılmaktadır. Demlik poşet çaylar daha fazla ihtiyacı giderebilmek adına kullanılan çay adedi ve demliğin büyüklüğüne göre 15-20 bardağa kadar çıkabilmektedir. Bardak poşet çaylar ise tek bardak için kullan at şeklinde uygulanmaktadır. Kalabalık olmayan ortamlarda en pratik ve hızlı çay hazırlama yöntemi bardak poşet çaydır. Kaynatılan su bardakta bulunan poşet çaya eklenerek dem vermesi için birkaç dakika beklendikten sonra çok kısa bir sürede çay içilebilir hale gelmektedir. Poşete bağlı ipin bardak dışında bırakılması sayesinde istenilen demleme aşamasında, açık çay veya koyu çay tercihine göre çay hazırlanabilmektedir. Bu şekilde yapılan demlemede önce poşet çayın bardağa konulması, sonra kaynayıp ılımaya bırakılmış suyun bardağa eklenmesi en sağlıklı demleme yöntemi olarak belirtilmektedir. Açık veya koyu, şekerli veya şekersiz olarak çok kısa sürede bardak çay içime hazır olmaktadır. Bu tür çayların en önemli artısı da maddi yönden ortaya çıkmaktadır. Çay ikram edilecek kişi sayısına göre ve içilecek bardak sayısına göre çay hazırlayıp, büyük bir maddi kaybın da önüne geçilmektedir. Bardak poşet çaylarla birlikte hayatımıza giren karton bardak ve benzerleri sayesinde de hem bulaşık için ayrılan zamandan hem de su ve deterjandan tasarruf sağlanabilmektedir.

Kullanılan suyun özellikleri ve çayın kalitesi de iyi çayın yapımında önemli faktörlerden bazıları olarak göze çarpmaktadır. Kolay hazırlanabilmesi ile birlikte zaman almaması sebebiyle de tercih edilen bardak poşet çaylar, istenilen demlenme noktasında ve istenilen sıcaklıkta hazırlanabilmektedir. Bu şekilde herkes kendi beğenisine göre çay hazırlayabilirken, koyu çay, açık çay, çok sıcak veya ılık çay hazırlayabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde çay keyfi yaşanmaktadır.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR