1 2 >

HP Kartuş

Piyasada en çok kullanılan sektör liderlerinden biri olan HP markalı yazıcılardan mürekkep püskürtme yöntemi ile çalışanlarında kartuşlarda yaşanılan belli sorunlar karşısında yeni kartuş alınması gerekmektedir. HP yazıcılarda kartuşların siyah ve üç rengi barındıran iki üniteden oluşabileceği gibi, siyah ve üç farklı rengin ayrı ayrı ünitelerde bulunduğu modellerin de olduğu görülmektedir. Bu markalı yazıcıların mürekkep kartuşlarında yaşanabilecek her hangi bir sorun karışışında doğru model numarası ile verilecek sipariş sonrası, kartuşun yazıcıda doğru yere düzgünce takılarak yazıcıyı çalıştırmak sorunu çözecektir. En fazla modele sahip olan yazıcı markalarından biri olan HP, hemen hemen her modelinde farklı kartuş tipi ve numarası kullanmaktadır. Bu markalı ürünlerin siparişi yazıcı model adına göre veya kartuşların üzerinde bulunan etikette yazan numaraya göre belirlenmelidir. Aksi durumda yazıcı kartuşu uyum sağlamayacağından kullanım olanaksız olacaktır.

HP markası altında üretilen yazıcılar; lazer yazıcı, mürekkep püskürtmeli yazıcı, nokta vuruşlu yazıcı veya şerit yazıcı gibi tiplerde bulunmaktadır. Bu modellerden mürekkep püskürtme sistemi ile çalışanlarında kullanılan mürekkep ünitelerinde meydana gelebilecek arızalarda yeni kartuş bulunması gerekmektedir. Kullanılan yazıcının model numarası üzerinden kartuş aranabileceği gibi, yazıcı mürekkep kartuşunun üzerinde yazan numara üzerinden de kartuş aranabilmektedir. HP yazıcıların kartuşlarının belli başlı bazı sebeplerden kullanılamaz hale gelebildikleri görülmektedir. En sık karşılaşılan arıza sebebi ise hatalı veya haddinden fazla dolum işleminin yapılmasıdır. Bu durumda iğnenin kartuşun içinde bulunan aksama zarar verme olasılığı bulunmaktadır. Ayrıca uzun süreli kullanılmama durumlarında kartuşların bir daha kullanılamamak üzere kuruduğu görülmektedir. Bu sebepler dışında dolum yapılamayan kartuşlar veya her hangi bir elektriksel arıza sebebi ile bozulabilen kartuşlara da rastlanmaktadır. Bu arızaların meydana geleceği her hangi bir durumda; yeni kartuş alınarak HP markalı mürekkep püskürtmeli yazıcının yeniden çalışabilir hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Yazıcı tipi ve modeline göre farklılık gösterebilen HP markalı yazıcıların kartuşlarının alınmasını gerektiren durumlarda, doğru model siparişi büyük önem arz etmektedir. HP marka mürekkep püskürtme prensibi ile çalışan yazıcılar tek fonksiyonlu veya çok fonksiyonlu olabilmektedir. Bu özelliklerin yanında birçok farklı model numarası ile de piyasaya sürülmektedirler. Her bir model numaralı yazıcının ise farklı tiplerde kartuş kullandığı görülmektedir. Bu noktada verilecek kartuş siparişinde model numarası önemli olmaktadır.

HP markalı yazıcıların mürekkep kartuşlarının her hangi bir sebepten dolayı bozulması halinde, orijinal veya muadil yazıcı mürekkep kartuşu ile yazıcıyı yeniden kullanıma sokmak mümkün olmaktadır. Yazıcıların kâğıda mürekkep aracılığı ile baskı yapmasına yarayan mürekkep kartuşları, bu cihazlarda en kolay arızalanan sarf malzemelerin başında gelmektedir. Hangi sebepten olursa olsun kartuşun kullanılamaz hale gelmesi durumunda, bu sarf malzemenin yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Yazıcının boş kâğıt çıkarması veya bozuk çıktı ile karşılaşılmasında ilk olarak mürekkep kartuşunun durumu kontrol edilmelidir.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR