1

Gramajlı Fotokopi Kağıtları

Bu ürün grubunu klasik fotokopi kağıtlarına oranla karşılaştırdığımızda standart kağıtlara oranla ağırlıklı olarak dijital baskı süreçlerinde yüksek performans elde isteyenler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ofis ortamlarında kullanılan 75 gr ve 80 gr klasik kağıtlara oranla bu ürünlerin gramaj seviyesi oldukça yüksektir. Genellikle Avrupa üzerinden ithal edilen bu kağıtlar yüksek kaliteye sahip olup, baskı kalitesinde en yüksek kaliteye erişmek isteyen firmalar, matbaalar, baskı çözümüyle uğraşan firmalar tarafından tercih edilmektedir. 

Gramajlı fotokopi kağıtlarında en çok tercih edilen ürün çeşitleri  90 gr,  100 gr, 120 gr, 160 gr, 200 gr, 250 gr, 300 gr, 350 gr kağıtlardır. Yüksek parlaklık ve beyazlık kalitesine sahip gramajlı kağıtlar günlük kullanımdan uzak daha niş projeler ve baskı çalışmaları için tercih edilmektedir.

En sık kullanılan sektörleri incelediğimizde ise okullar, baskı çözümü firmaları, kopyalama merkezleri, ozalit ve küçük ölçekli matbaalar, proje sunumu yapmak isteyen mimarlık ve inşaat şirketleri bu tip kağıtları tercih etmektedir. Ofis ve işyeri kullanımında ise daha niş çıktılar almak isteyen çalışmalar için tercih edilebilmektedir. 

Bu ürünlerin ebatlarına kısaca değinecek olursak, piyasa tarafından en çok talep edilen ebatlar, klasik fotokopi kağıtlarında olduğu gibi A4 ve A3 tür. Dijital baskı makinelerinde en çok kullanılan A4 kağıt ebatları 29.7 cm x 21 cm dir. Beyazlık kalitesi üst düzeyde olan bu kağıtlarla üstün baskı kalitesine erişmeniz oldukça kolaydır. İkincil boyut ise A3 olup 29.7 x 42,0 cm ölçülerine sahiptir.

Bu ürün grubu için öne çıkan markaları incelediğimizde ise Mondi markasının öne çıktığını söyleyebiliriz. Birçok tüketicinin de tercihi olan bu marka oldukça yüksek kaliteye sahip üretim hattı ve yüksek makine gücüne sahiptir.  Dünyanın lider kağıt üreticisi olarak anılan Mondi, Avusturya menşeilidir. Üretimden direkt tüketime sunulması için bizde direkt Mondi firmasıyla yakinen çalışmaktayız.  

Özetleyecek olursak üst düzey kaliteye sahip çıktılar almak istiyorsanız ve bu beklentiye uygun bir ürün arıyorsanız şu an doğru yerde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu beklentinizi karşılayabilmek için unutmamanız gereken unsurlardan bir diğeri de yazıcınızın (printer) hangi baskı kalitesine sahip ve yeteneklerine sahip olduğudur. Bu sebeple dijital baskı makinalarını kullanmanızı öneririz. 

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız