1 2 >

Silgi Markaları ve Modelleri

Silgiler hayatımızı çok büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Çok küçük yaşlardan başlayarak ilerleyen dönemlere kadar silgiler her zaman hayatınızın bir parçası konumunda olacaktır. Uçlu kalemlerin ve kurşun kalemlerin kullanıldığı bütün alanlarda silgiler kullanılmaktadır. Hatta kullanılmak zorundadır diyebiliriz. Silgi, ince sünger taşı, sülfür ve bazı bitkisel yağların belirli oranlarda karıştırılan kauçuğun birleşmesiyle oluşmaktadır. Silginin üretilmesi için kullanılan bu malzemeler belli işlemlerden geçiyor. Sonrasında sertleştiriliyor ve günümüzdeki silgi haline getiriliyor. 

Silgileri ilk okula başladığımız günlerde kullanmaya başlıyoruz. Sonrasında ise ofis ortamlarında çok sık bir şekilde tercih ediyoruz. Çok basit bir gereç olarak gördüğümüz silgiler aslında hayatımızı büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Özellikle hatalı yazdığımız yazıları düzeltme görevi birçok alanda hayatımızın kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır. Her ne kadar ipad, cep telefonları ve bilgisayarların kullanım alanlarının gelişmiş olmasıyla beraber silgilere duyulan ihtiyaçta azalma gözükse de yine de günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Hala silgileri okullarda ve işyerlerinde sıklıkla kullanmaya devam edebiliyoruz.

Silgi Seçimi

Silgi seçimi son derece önemli bir durumdur. Normalde insanlar karşısına çıkan herhangi bir silgiyi almaktadır. Fakat bu noktada hata yapıldığını söyleyebiliriz. Silgi alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ve önem vermeniz gereken bazı noktalar vardır. Silgilerin üretimi sırasında insanları çekmesi ve albenisinin artması için birçok katkı maddesi içerisine eklenmektedir. Bir silgi alacağınız zaman silgilerin içerisinde yer alan katkı maddelerini iyi bir şekilde araştırmalı ve sağlığınızı tehlikeye sokmayacak olan bir silgiyi tercih etmelisiniz. Ayna zamanda silgilerin özellikleri de farklılık göstermektedir. Bazı silgiler kurşun kalemlerin silinmesi için üretilmişken bazı silgiler ise tükenmez kalemleri silmek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda her silginin farklı alanlarda kullanıldığını ve kullanıldığı alanlarına göre de seçim yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Sitemizde sizlere birbirinden farklı ve son derece kullanışlı olan silgi modellerini sunuyoruz. Bu modeller arasından sizin için uygun olanını ve beğendiğinizi seçerek siparişinizi verebilirsiniz. Verdiğiniz siparişler kısa süre içerisinde belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.

Silginin Kullanıldığı Alanlar

Silgi kullanım alanı en geniş olan gereçler arasında yer almaktadır. Her alanda silgiye çok büyük bir ihtiyacın olduğunu söyleyebiliriz. Ofislerde, okullarda ve sanat atölyesi gibi yerlerde ise silgiye daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Tabi bunların özellikleri de kullanım alanlarına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Genellikle okullar gibi sürekli yazılar ile iç içe olunan alanlarda klasik olan silgiler kullanılmaktadır. Profesyonel kullanımlar için ise farklı malzemelerden üretilmiş olan silgileri tercih etmeye çalışmalısınız. Ofis ortamlarında kullanılan silgilere baktığımız zaman genellikle sert kauçuk kullanılarak yapılmış olan silgiler tercih edildiğini görüyoruz. Yumuşak kauçuk kullanılarak üretilen silgiler ise genellikle sanat atölyelerinde veya kişisel olarak sanat ile ilgilenen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Mühendis veya mimarlar ise tercihlerini vinil silgilerden yana kullanmaktadır. Sitemizde sizlere birbirinden farklı ve kaliteli silgi modellerini sunuyoruz.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR