1

Plastik Klasör Çeşitleri ve Fiyatları

Her ofisin ve işyerinin ihtiyacı olan ürünler arasında önde gelen ürün grupları vardır. Bu ürün grupları ofis içerisindeki dosyalama ve arşivleme süreçlerinde sizin en yakın kurtarıcınız olurlar. Bu ürün gruplarının başında plastik evrak klasörleri gelmektedir. Özellikle evrak yoğunluğunun yüksek olduğu departmanlar tarafından çok sık tüketilmektedirler.

En Çok Tercih Edilen Plastik Klasör Dosya Boyutları Nelerdir?

Ofis ve işyerlerinin olmazsa olmazı plastik klasörler ihtiyaçlarınıza yönelik olarak iki boyutta satışa sunulmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanılmakta olan evrak boyutları bilindiği üzere A4 ve A5 boyutlarıdır. 

İlk boyut olarak değineceğimiz A4 klasörler dar ve geniş olmak üzere iki çeşit olarak üretilme ve satışa sunulmaktadır. Dar klasörlerin standart olarak üretilmekte olup 28.5 x 32 x 5 cm ölçülerindedir. Geniş klasörler ise yine standart ölçüler baz alınarak üretilmekte olup 28.5 x 32 x 7 cm dir. Klasörlerin yerleştireceği alanların yer aralığı ve evrak kapasitenizin boyutlarına göre her iki boyutta değerlendirilebilir. Ancak en çok satılmakta olan klasör tipi ise geniş evrak klasörlerinden oluşmaktadır.  

İkinci boyut olarak açıklayacağımız klasör tipi ise A5 klasörlerdir. Bu klasörler standart olarak üretilmekte olup ölçüleri ise  28 x 7 x 21 cm dir.

Plastik Klasör Çeşitlerinin Sektörel Kullanım Alanları Nelerdir?

Muhasebe büroları, finans departmanları, hukuk büroları, devlet daireleri, arşivleme süreçlerinden sorumlu birimler evrak klasörü kullanımının en yoğun olduğu meslek ve iş kollarını oluşturmaktadır. Ay ve yıl kapanış dönemlerinde veyahut iş süreçlerinizdeki evrak yoğunluğunun arttığı dönemlerde bu ürünlerin ofis içi arzı artmaktadır. İşlerinizi kolaylaştırma ve ofis içerisindeki yoğun koşturma içerisinde önemli dökümanlarınızın sorunsuz bir şekilde muhafaza edilmesi yüksek öneme sahiptir. 

Geçmişe dönük dönemlerin evraklarını aradığınız dönemlerde en hızlı bir şekilde erişebileceğiniz şekilde bir planlama yaparak klasörleri arşivleyebilir ve dilediğiniz zaman bunlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sırtlık diye tabir edilen klasörün çatısındaki şeffaf koruyucu alana evraklarınızın içeriğini ve detaylarını özetleyen nümerik ve alfanumerik notlarla düzenleme işlemi yapabilirsiniz.  

Plastik Klasör Kullanımının İş Süreçlerinize Katkısı Nelerdir?

Evraklar ofis ve işyeri ortamlarında karmaşa yaratan ve masalarınızda en önemli alanları kaplayan eşyalardır. Önem derecesi olarak yüksek olan evrakların sorunsuz bir şekilde muhafaza edilmesi için klasör kullanımı önem arz etmektedir. Her ofisin ihtiyacı olan bu ürün grubundaki ürünler tabiri caizse hayat kurtarıcıdır. Öncelikle iş ortaklarınızı ve müşterilerinizi ağırladığınız ofis ortamlarında düzgün olarak raflara dizilmiş klasörler şıklık açısından ortama ahenk katmaktadır. Düzenli ve disiplinli bir ofis ortamı görüntüsü için bu ürünlerin kullanımı elzem seviyededir.

Bazı sektörlerde ise bu ürünler ofisin en temel ihtiyaç ürünleri arasında yer almaktıdır. En çok evrak klasörü tüketiminin olduğu sektörler muhasebe ve finans büroları, bankalar, hukuk büroları, arşiv departmanları, devlet daireleri, mahkemeler için günlük iş akış rutinin her zaman ortada duran ürün grupları arasında yer almaktadır.

Plastik Klasör Tercihi Öncesi Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar Nelerdir?

Öncelikle evraklarınızı saklama amacınız öncelikli olmalıdır. Eğer klasörleri arşivleme işlemi için kullanacaksınız ve sürekli bulunduğu raftan alıp aktif olarak kullanmayacaksın fiyat olarak daha uygun bir tercih yapabilirsiniz. Ancak iş süreçleriniz içerisinde sürekli gün içerisinde kullanacağınız bir klasör arıyorsanız kaliteli bir klasör tercih etmenizi öneriyoruz. Tercih edeceğiniz klasör dış kaplaması kadar orta iç mekanizması da oldukça önemlidir. Kaliteli bir mekanizmaya sahip her klasörü uzun süreler sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Biz Teknomeda olarak size en kaliteli malzemelere sahip klasör çeşitlerini en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Plastik Klasörleri Neden Sizden Satın Almalıyım?

Teknomeda olarak satışa sunduğumuz bu ürün grubu ana ürün kalemlerimiz arasında yer almaktadır. Siz değerli müşterimizin tercihlerine göre vereceği siparişleri depomuzdan aynı gün kargoya teslim etmekteyiz. En avantajlı fiyat ve sorunsuz ürün teslimatı için her zaman çok emek vermekteyiz.

Kargolama Aşamasında Plastik Klasörlerde Hasar Yaşanır Mı?

Klasörlerin hasarsız bir şekilde size ulaştırılması için yoğun efor sarf etmekteyiz. Bu ürün grubu kargo aşamasında hasar almaya çok uygundur. Ancak biz öncelikle malzeme kalitesi olarak iyi malzemelerden üretilmiş klasörleri size sunmaktayız. Siparişiniz bize ulaştığı andan itibaren paketleme ekibimiz ürünlerinizi naylon hava baloncuklu malzemelerle sıkıca sararak ürünleri sıkıca paketleyip kargoya firmasına teslim etmekte. Paketlemeye verdiğimiz ekstra önem sayesinde klasör ürünlerimizi size sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Ancak kargo taşıma aşamasında yaşanan problemleri ise değerli müşterilerimizin geri bildirimleri sonrası hızlıca yenileriyle ücretsiz olarak değiştirmekteyiz.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız