1

Fotokopi Kağıtları

Fotokopi kağıtları günlük rutinimizde hayatın her alanında karşımıza çıkan doküman süreçlerinin en önemli parçalarıdır. Dünya üzerinde kağıda dayalı olan her alanda temel tüketim maddelerine yakın bir üründür. Ofiste, okulda, işyerlerinde, üniversitelerde, devlet kurumlarında, hastanelerde kısacası fiziksel evrak ihtiyacına dayalı her alanda sıkça kullanılmaktadır. Yazıcılar üzerinden çıktı almak veya kırtasiyelerde kopyalama işlemleri için tüketimi oldukça yoğundur. Kendi içerisinde farklı ebatlarda üretilmekte olsa da bu ürün grubu için önemli olan özellikler kaç grama sahip olduğudur. Kaliteli bir çıktı almak ve fotokopi işleminde iyi bir baskı kalitesi yakalamak için kağıdın gram ve selüloz olarak iyi kaliteye sahip olması gerekmektedir.  

Fotoğraf Kağıdı Boyutları ve Ebatlarını Seçerken Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

Tüm dünya çapında kabul görmüş ve uygulanmakta olan standartlar çerçevesinde belirlenmiş birden fazla kağıt ölçüsü bulunmaktadır. Biz bu yazımızda sizlere kısaca en çok tüketime sahip ebatlar hakkında kısaca bilgiler vereceğiz. Genel olarak herkesin bildiği ve dünya genelinde en yoğun kullanıma sahip kağıt boyutu isim olarak A4 kağıdı olarak nitelendirilen teknik boyutlarını incelediğimizde ise  21,0 x 29,7 mm ebatlarında olan bir kağıt türüdür. Kullanım alanları açısından okul defterlerinden, ofislerde kullanılan doküman boyutlarına kadar zengin bir kullanım alanına sahip A4 fotokopi kağıtları ülkemizde en çok tercih edilen türdür. İkinci yüksek tüketime sahip A3 fotokopi kağıdı ise 29,7 x 42,0 mm ebatlarındadır. Ölçü olarak çok daha büyük bir tür olup kullanım alanları daha geniş çaplı proje plan dizaynı sunumu ve mimari, mühendislik gibi alanlarda çizim vb. proje amaçlı kullanımı çok daha yaygındır.  Üçüncü olarak bahsedeceğimiz tür ise A5 fotokopi kağıdıdır. Ölçü olarak incelediğimizde 14,8 x 21,0 mm özelliklere sahiptir.  Bu kağıt türünü A4 kağıdın yarısı olarak düşünebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu üç kağıt türü de Teknomeda stoklarında olup ana ürün kalemlerimiz arasında yer almaktadır.

Fotokopi kağıdı seçerken dikkat edeceğiniz ebatlardan sonraki özellik ise gram olarak hangi kalınlığa ve kaliteye sahip olmalarıdır. Piyasada en çok tüketilen gram seçenekleri 70, 75 gr ve 80 gr olarak sunulmaktadır. 80 gr olarak tabir edilen tür en iyi kaliteye sahiptir. Yazıcı (printer) üzerinden çıktı alırken mürekkep kalitesi detaylarına bağlı olarak en iyi baskı kalitesine erişebileceğiniz 80 gram kağıtlardır. 70 ve 75 gram kağıtlar kalınlık olarak biraz daha ince olup yine ortalama bir baskı kalitesine erişebileceğiniz kağıt türleridir.

Fotoğraf Kağıdının Kullanım Alanları Nelerdir?

Bir üst yazımızda kısaca bu konuya değinmiştik. Genel bir çerçeve olarak kullanım alanlarının belirlenmesi kolay bir ürün grubu değildir. Doküman, evrak ve baskı ihtiyacının olduğu her alanda yoğun bir tüketime sahiptir. Üniversiteler, kırtasiyeler, kağıt kopyalama merkezleri, anaokulları, devlet daireleri, bankalar, muhasebe büroları, hukuk büroları en yoğun tüketime sahip iş kollarıdır.

Bireysel kullanım adet olarak az olsa da evinden dijital çıktı almak isteyen kişilerde tercih top bazında kağıtları tercih etmektedir.

Fotokopi Kağıdını Nasıl Satın Alabilirim?

Kağıtları uygun bir fiyatla satın almak  istiyorsanız size önerimiz  koli bazında satın almanız olacaktır. İhracata dayalı bu ürünlerin dolar bazında fiyatların değişkenlik gösterdiği bu piyasada toptan satın almak sizi her zaman karlı bir konumda olmanızı sağlayabilir. Biz genellikle dolar bazındaki değişimleri müşterilerimize çok sık yansıtmamayı hedefleyen bir firma olduğumuz için dolar bazında artış ve azalışları değerli müşterimizi zarara uğratmayacak şekilde ticaret ahlakımıza dayalı prensiplerimizde uygulamaktayız. Bireysel tüketim için top bazında diğer bir tabirle paket olarak satın almakta sizin için karlı olabilir. Palet bazında fotokopi satışlarımızda bulunmaktadır. Bir koli fotokopi kağıdında 5 paket bulunup her pakette 500 sayfa bulunmaktadır. Özetleyecek olursak bir koli de 2.500 adet kağıt bulunmaktadır. Kurumsal firmalar genellikle toptan sipariş vermeye yönelik fiyat teklifi bazlı çalışmaktadır. Teknomeda olarak palet bazında kağıt satışlarımız bulunmakta olup müşterilerimizden gelen fiyat tekliflerine hızlıca geri dönüş yaparak toptan fotokopi kağıdı satın alma imkanı da sunmaktayız.

Satın aldığınız ürünleri kargo aracılığıyla sizlere iletmekteyiz. Kargo ücretlerini size yansıtmayarak sizlere en ekonomik çözümleri sunmaya çalışıyoruz. Siparişinizi özenle paketleyerek kargo firmalarına teslim ederek en hızlı sürede sipariş verdiğiniz lokasyona ulaştırmayı hedefliyoruz. Palet bazında kağıt satın almalarında ise kamyon veya tonajlı araçlarla teslimat imkanı sunmaktayız.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız