1

Yapışkanlı Not Kağıtları


İngilizce’de post- it note şeklinde de adlandırılan yapışkanlı not kağıtları fazlasıyla pratik ofis/ kırtasiye ürünlerinden biridir. Birbirinden farklı şekil ve renklerde satılmaktadır. Kullanım alanı açısından çok yönlü olan bu ürün, günlük hayatta kolaylık sağlamaktadır. Acil notları almak, unutmak istemediklerinizi not etmek ya da kitap ayracı gibi farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Yapışkanlı not kağıtları hemen her ortama kolaylıkla yapışabildiği için kullanımı oldukça rahattır. Kolaylıkla yapışıp çıkartılabildiği için ofiste, evde, işyerinde, okulda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yapışkanlı notlar, ilk üretildiğinde de amaç, işaretlenen yerlerin belli olması, kitap/ defter arasına koyulan notların düşmemesi idi. Bu nedenle, ok şekilde ya da ince çubuk şeklinde olan yapışkanlı notlar kitap ve not defterleri için son derece idealdir. Kitap okurken nerede kaldığınızı işaretlemek ya da not aldığınızda hangi noktanın önemli olduğunu sonradan bakınca anlamak için iyi bir yöntemdir. Kare şeklinde olan en klasik, yapışkanlı notlar ise her alanda kullanıma uygun. Duvarlarda, panolarda, bilgisayar ekranlarının kenarında, dolaplarda, kitaplıklarda, buzdolabı kapağında ve nereyi isterseniz orada son derece kullanıma müsaittir.  Yapışkanlı not kağıtları, belirtildiği üzere yalnızca, ofis ve iş yerlerinde değil ev ya da okul gibi ortamlarda da kullanıma uygundur. Özellikle evde, çalışma odasının haricinde de kullanılabilir. Buzdolabının kapağına, yemek tarifi ya da alışveriş listesi için yapıştırabilirsiniz. Ya da kişisel kullanım alanına örnek olarak; sevdiklerinize sürpriz yapmak için not yazıp istediğiniz alanlara yerleştirebilirsiniz. Son derece pratik, kolay ve ekonomik bir yöntemdir.

Boyut ve şekil olarak akla direkt kare şeklinde 75* 75 cm olanlar gelse de, daha büyük/ küçük ya da farklı şekillere sahip olanlar da mevcuttur. Renk skalası da aynı oranda geniş. Ortalama olarak 100 sayfa olan yapışkanlı not kağıtları, 5’erli, 10’arlı şekilde de satılabilmektedir. Renk olarak en klasik rengi sarı olsa da, turuncu, mavi, pembe, yeşil, mor, beyaz, krem rengi gibi bir renk skalası da mevcuttur. Çiçek, kalp, üçgen, daire, konuşma balonu, ok ve benzeri şekillerde versiyonları da bulunuyor. Yanı sıra, birçok markadan farklı tonlarda ve boyutlarda olan çeşitlerini de görebilirsiniz.

Popüler bir kırtasiye ürünü olduğu için onlarca farklı seçenekte yapışkanlı not kağıdı bulunuyor. Bunların içerisinde, ek olarak, farklı kitap ve film karakterlerine ait baskılı olanları da mevcut. Aynı şekilde, paket olarak satılan ve içerisinde birkaç renk, desen ve şekil çeşidi olan ürünlerle de karşılaşmak mümkün. Günümüzde, dünya genelinde en çok kullanılan ofis ürünlerinden biridir. Ülkemizde de her yaş ve meslek türünden insanın satın aldığı bir kağıt türü. Uygun fiyatlı ve uzun ömürlü bir ürün olması ise en önemli özelliklerinden biri. Ürünü paket şeklinde satın alabileceğiniz gibi adet bazında da alabilirsiniz.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR