1 2 >

Zımbalar

Zımbalar, masaüstü kırtasiye malzemeleri içerisinde yer almaktadır ve son derece önemli eşyalardan birisidir. Özellikle ofis ortamlarında çalışan kişiler için olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Günlük çalışma koşullarında bazen iş temposu beklenenin üzerine çıkmaktadır. Bu tarz durumlarda gerek yorgunluktan gerekse bir telaş hali hakim olduğu için birçok insanın masasının üzerinin savaş alanına döndüğünü görebilirsiniz. Gruplanmayı bekleyen dosyalar, üst üste yığılmış olan önemli belgeler ve birçok ayrıntıyla uğraşmak gerçekten çok fazla zaman almaktadır. Fakat zımbalar kullanılan zımba telleri ile kağıtları bir arada tutma özelliğine sahiptir. Zımbaları kullanarak bu tarz durumları birbiriyle alakası olan evrakları kaybolmaması için birleştirebilirsiniz. Bu özelliği zımbaların birçok dağınıklığın önüne geçmesini ve düzenli bir ortam oluşturmasını sağlamıştır. Zımba kullanmanız gerektiği zaman birden fazla kağıdı hizalı bir şekilde üst üste getirerek zımbanın arasına yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında hafif bir basınç uyguladığınız takdirde zımba tellerinin ucu kağıdı iki taraftan deler ve geçer. Özel mekanizması sayesinde ise kağıdın arkasından yapışır. Zımbaların ilk kullanılmaya başlanması ise 18’nci yüzyıla kadar dayanmaktadır. Patentinin 1866 tarihinde alındığını görüyoruz.

Zımbaların Kullanım Alanları

Zımbaların kullanım alanları oldukça geniştir. Genellikle ofislerde kullanılıyor olarak dursa da ev ve okullarda da çok fazla tercih edildiğini görebiliyoruz. Hatta çocuğu olan ve çocuğu okula giden ailelerin evlerinde en bir tane zımba yer almaktadır. Bu aileler genellikle çocuklarının ödevlerini bir arada tutabilmek ve okuldan gönderilen kağıtları bir araya getirebilmek için zımba tercih etmektedir. Ofis ortamlarında ise birbiriyle alakalı olan belgelerin bir arada tutulması için zımba olmazsa olmazlar arasında yer alır. Hatta her çalışanın özellikle kağıt ve evraklarla çok fazla uğraşması gereken çalışanların masasında zımbanın bulunması gerekmektedir.

Zımba Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zımba alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar yer almaktadır. İlk olarak zımbayı hangi alanda kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir. Zımbaların farklı boyutları bulunmaktadır. Küçük, orta ve büyük olarak geçen bu boyutlardan siparişinizi vereceğiniz zaman zımbayı kullanacağınız alan artı önem kazanmaktadır. Eğer evinizde kullanmak için zımba alacaksanız küçük boy olan zımbalar sizin için yeterli olacaktır. Fakat alacağınız zımbaları ofisinizde kullanacaksanız orta boy tercih etmeniz gerekmektedir. Yalnız muhasebe ofisleri gibi sürekli belgeler ile işlerin yapıldığı alanlarda zımba tercihinizin büyük boylardan yana olması gerektiğini söyleyebiliriz. Zımba alırken bir diğer önemli nokta ise alacağınız ürünün kalitesidir. Ne alıyorsanız alın uzun süre bir ürünü kullanmak ve bir daha para vermemek istiyorsanız kaliteli bir ürün almaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Sitemizde sizlere sunduğumuz bütün zımba modellerimizin birbirinden kaliteli ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden sipariş verdiğiniz süre boyunca kesinlikle mağdur olmazsınız ve kaliteden memnun kalırsınız. Bütün ürünlerimiz genellikle yüksek müşteri memnuniyeti ile kullanılmaktadır.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR