1

HP Muadil Toner

Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan HP markası uluslar arası teknoloji şirketleri arasında yer almaktadır. Baktığımız zaman firmanın son derece gelişmiş bir altyapısının olduğunu ve neredeyse bütün teknoloji ürünleri ile karşımıza çıktığını görebiliyoruz. HP markasına ait olan ve ülkemizde en fazla kullanılan ürünlere baktığımız zaman özellikle yazıcılar ön planda yer almaktadır. Gerek evler için üretilmiş olan yazıcılar gerekse işyerleri ve ofisler için üretilmiş olan profesyonel segmentte yer alan yazıcılar birçok ortamda tercih edilmektedir. HP yazıcı kullanan kişiler kullandıkları yazıcılarda yer alan tonerin bir süre sonra bittiğini görebilir. Bu evrede yazıcınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız mutlaka tonerinizi yenilemeniz gerekir. Hatta aniden basım işleminizin durmasını istemiyorsanız tonerinizin tam olarak bitmeden önce yenilenmesi gerekmektedir. Bu şekilde kesintisiz olarak kullanmaya devam etme imkanına sahip olursunuz.

Tonerin Ne Zaman Değiştirilmesi Gerekir?

HP markasına ait yazıcı kullanan kişiler kullandıkları yazıcıların tonerlerini ne zaman değiştirmesi gerektiği konusunda da soru işaretleri yaşamaktadır. Yazıcınızın tonerini tam olarak bitmeden değiştirmeniz kesintisiz bir şekilde kullanabilmeniz için çok önemlidir. Özellikle sürekli yazıcılarla işi olan ve çıktı alması gereken kişilerin tonerlerini tam olarak bitmeden önce değiştirmesi gerekiyor. Bu evrede tonerinizin bitmeye başladığını anlamanız gerekmektedir. Toneriniz bitmeye başladığı zaman aslında bunu anlamanız çok zor değildir. Yazıcınızdan çıktı almaya çalıştığınız zaman çıktılarınızda desen ve yazılarda sıkıntılar oluşabildiğini görebilirsiniz. Özellikle silik çıkması en yaygın şekilde görülen toner bitme belirtileri arasındadır. Özellikle büyük şirketler için bu durum çok büyük problem oluşturabilmektedir. Çünkü ani veri kayıplarının yaşanmasına sebep olma ihtimali olan bir durumdur.

HP marka olan yazıcınızda bu durumlardan birisini yaşamaya başladıysanız yazıcınızın tonerini değiştirmeniz gerekecektir. Bu evrede nasıl toner alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Toner alacağınız sırada yazıcınızın markası ve modeli çok önemlidir. Bu gerekli olan bilgileri öğrendikten sonra sizlere sunduğumuz muadil toner modelleri arasında yazıcınız ile uyumlu olan toner modelini seçerek sipariş verebilir ve yazıcınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Sitemizden sipariş verdiğiniz tonerin yazıcınız ile uyumlu toner olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Muadil Toner Değişimi Nasıl Yapılır?

Muadil toner değişimi yapılacağı sırada aynı orijinal toner modelleri gibi değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Muadil tonerlerin orijinal tonerlere göre herhangi bir farkı olmadığı için kullandığınız süre boyunca da sorun yaşamazsınız. Eğer yazıcınızın tonerini nasıl değiştireceğiniz hakkında herhangi bir fikriniz bulunmuyorsa bunun için yazıcınızı aldığınız sırada sizlere verilen kullanım kılavuzunda yer alan bilgileri incelemeniz gerecektir. Bu bilgileri incelediğiniz zaman yazıcınızın tonerinin nasıl değiştirileceğini görebilirsiniz. Aynı zamanda internette de yazıcı tonerlerinin nasıl değiştirildiği hakkında bilgi verilmektedir. Bu bilgilerin ışığında yazıcınızın tonerini değiştirme imkanına sahip olursunuz. Değiştirme evresinde hem tonerinizin hem de yazıcınızın zarar görmemesi adına dikkatli olmanız gerekir.

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR