1

Renkli Fotokopi Kağıtları

Fotokopi günümüz dünyasında çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle bir şeyi çoğaltmak ve gereken evrak işlerini halletmek amacıyla fotokopiye ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan fotokopi kağıdı A4’tür. A4 kağıtları ortalama 80 gram civarındadır ve beyaz renktedir. Ancak renkli fotokopi kağıtlarının da beyaz kağıttan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Gramaj ve baskı kalitesi açısından bir değişiklik söz konusu değildir. Her türlü renk seçeneği bulunan fotokopi kağıtlarından istediklerinizi seçebilir ve tercihe göre sipariş verebilirsiniz. 

Renkli fotokopi kağıtları özellikle eğitim alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Anaokulu ya da ilkokul öğrencilerinin dikkatini çekmek maksadıyla kullanılan renkli fotokopi kağıtları, aynı zamanda iş alanında da tercih edilmektedir. Bilhassa reklam sektöründe yaratıcı işler çıkarmak adına renkli fotokopi kağıtları seçilebilmektedir. Bununla birlikte kağıt ile değişik maketler tasarlayan kişilerin de renkli fotokopi kağıtlarına ihtiyacı olabilmektedir. Kısacası sadece bir yazıyı veya dosyayı çoğaltmak için değil, aynı zamanda birçok iş için renkli fotokopi kağıtlarının kullanım amacı bulunmaktadır. 

Renkli fotokopi kağıtlarının üretim süreci de normal beyaz kağıttan farklı değildir. Belirli ağaçların kabukları makinelerde işlem görerek hamur şekline gelmektedir. Buradan sonra beyaz kağıtlara beyazlatma, renkli fotokopi kağıtlarına ise renklendirme işlemi uygulanmaktadır. Baskı kalitesi ile alakalı bir fark da söz konusu olmamaktadır. Beyaz kağıtlar daha çok resmi yazışmalarda kullanılırken, renkli fotokopi kağıtları değişik belgeleri kopyalamak ve düzenli olarak saklamak için tercih edilmektedir. Özellikle dosyalama işleminde renkli fotokopi kağıdı kullanmak son derece pratiktir. Böylelikle kişiler kategorize ettikleri belgeleri karıştırmayacak ve işlerini daha rahat biçimde halledebileceklerdir. 

Renkli Fotokopi Kağıdı Kullanımı

Renkli fotokopi kağıtları tüm fotokopi makinelerine uygundur ve tüm her yerde kullanılabilmektedir. Yani özel bir baskı makinesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Yine evdeki yazıcılar ve tarayıcılarda da renkli fotokopi kağıtları tercih edilebilmektedir. Dikkat çekici olması, yaratıcılığı ön plana çıkarması ve farklı renklerle sıkıcılıktan uzak bir görüntü sergilemesi, bu kağıtların tercih sebeplerinden bazılarıdır. Bilhassa çocuklar için bilgilendirme sunumları hazırlayanların renkli fotokopi kağıtlarına yönelmeleri doğru olacaktır. Bu kategoride seçtiğiniz renkli fotokopi kağıtlarını seçebilir ve siparişini hemen verebilirsiniz. Yüksek kalite ve uygun fiyatlarla ürünler kapınıza kadar gelecektir. 

İşlerini düzenli olarak yapmak isteyen ve tekdüze bir iş modelinden sıkılanlar, renkli fotokopi kağıtları ile amaçlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Farklı boyutlarda bulunan bu ürünler top halinde satışa sunulmaktadır. Böylelikle hem maliyeti daha az hem de kullanım ömrü bakımından daha karlı olmaktadır. Kalite anlamında beyaz A4 kağıtlarla arasında bir fark bulunmayan ürünlerin değişik renk seçeneklerinde satışa sunulduğunu ifade etmeliyiz. Böylelikle kullanım amacına göre renk tercihi yapılarak ürünler sipariş edilebilmektedir. Kategorimizde tüm ihtiyaçlara yönelik fotokopi kağıtları mevcut olup, hem baskı hem de diğer işlemler için uygundur. Buna istinaden ürünlere göz atabilirsiniz. 

Tüm ONLINE Satış Platformlarındayız